Aktivním pohybem proti civilizačním nemocem

Spolek Phoenix Academy Brno  pořádá projekt Aktivním pohybem proti civilizačním nemocem, který je spolufinancován z dotace Jihomoravského kraje. Je určený jak pro členy spolku tak i pro širokou veřejnostCílem projektu je zkvalitnění lidského života vykonáváním jednoduchých pohybových aktivit a pořádání akcí se zaměřením na informovanost v oblasti zdravého životního stylu. Pohybové aktivity jsou založeny hlavně na principech kalisteniky, kardio cvičení a strečinku. Akce jsou zaměřeny na poskytování informací o zdravé výživě,  fitness cvičení, aktivní a pasivní regeneraci.

Kalistenika je soubor cviků skládajících se z mnoha jednoduchých pohybů. Většina z nich k jejich vykonání nevyžaduje žádné speciální posilovací stroje. Záměrem tohoto druhu cvičení je zvýšení síly, vytrvalosti a ohebnosti těla pomocí vlastní tělesné hmotnosti – tělo zde funguje jako závaží. Kardio cvičení pracuje s vaší tepovou frekvencí během pohybové aktivity, kde je potřeba se dostat do tzv. kardio zony. Strečink zajišťuje správné fungování pohybového aparátu a jeho prevenci proti zranění nebo onemocnění. Celkový pozitivní přínos spojení těchto aktivit je zvýšení odolnosti těla proti nepříznivým vlivům z vnějšího okolí,spalování tuku a posílení mnoha tělních systémů. Především respirační, kardiovaskulární soustavy a pohybového aparátu.

Takže, ať už jste mladí nebo o něco starší, začátečníci či zkušení sportovci, přijďte si s námi zacvičit a tím tak udělat něco pro sebe i své okolí. Kdo ví, třeba právě TY budeš inspirací pro své okolí !!!